Kedves Olvasóink!
Jelen számunkat felettébb aktuális témának szenteljük: ezúttal az éghajlatváltozásról lesz szó. Bizonyára önök közül is sokan szembesültek már e jelenség kihívásaival – váratlan, özönvízszerű esőzésekkel, áradásokkal, hőhullámokkal, egyre hosszabb aszályos időszakokkal stb. Szakemberek már régóta figyelmeztetnek az utóbbi években bekövetkezett forgatókönyvekre.
Portrétár rovatunkban arról olvashatnak, hogy mit tehet az egyén a környezetért, az éghajlatváltozás lassításáért. Logan Strenchock amerikai biokertész bepillantást nyújt a Zsámboki Biokertészet mindennapjaiba, és megtudhatjuk, miként játszott szerepet a környezetbarát teherbicikli a Cargonomia létrejöttében. György Gábor István energetikai tanácsadó az éghajlatkímélő energiaforrásokról osztja meg szerteágazó tudását olvasóinkkal. Fülöp Zsolt pedig első fecskeként már jóval az ezredforduló előtt a megújuló energiaforrások felé fordult, s vonatkozó tapasztalatairól mesél.
Klasszikus viccként ismert, hogy arra a kérdésre, honnan jön az áram, a megkérdezett járókelők zömének a válasza: a konnektorból. Mivel Magyarországon az áram 42 százaléka a paksi atomerőműből érkezik a konnektorba, országismereti rovatunkban dióhéjban szólunk a magyarországi energiamixről és a paksi atomerőmű jelentőségéről.
Természetesen a Fókusz és a Könyvjelző rovatban is számos érdekes gyakorlatot, illetve velős gondolatot találnak e témában.
Az Egyetemi körképben ezúttal a pekingi magyar szakos diákok mutatják be tanszéküket.
Kellemes olvasgatást kívánunk!